Yahoo Websøk

Search results

  1. Art. 15. 1. Najwyższym organem władzy państwowej jest Sejm Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. 2. Sejm jako najwyższy wyraziciel woli ludu pracującego miast i wsi urzeczywistnia suwerenne prawa narodu. 3. Sejm uchwala ustawy oraz sprawuje kontrolę nad działalnością innych organów władzy i administracji państwowej. Art.

  2. Konstytucja Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Ujednoznacznienie. Tytuł ten odnosi się do więcej niż jednego tekstu. Konstytucja Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej – tekst oryginalny, uchwalony dnia 22 lipca 1952. Konstytucja Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej – tekst jednolity, ogłoszony dnia 16 lutego 1976. Źródło: „ ”.

  3. Podczas pobytu za granicą obywatel polski ma prawo do opieki ze strony Rzeczypospolitej Polskiej. Art. 37. 1. Kto znajduje się pod władzą Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności i praw zapewnionych w Konstytucji. 2. Wyjątki od tej zasady, odnoszące się do cudzoziemców, określa ustawa. Wolności i prawa osobiste. Art. 38.

  4. 2. Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej. Art. 3. Rzeczpospolita Polska jest państwem jednolitym. Art. 4. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

  5. Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej Rozdział 4. Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej. Rozdział 1 Rzeczpospolita — Rozdział 2 Wolności, prawa i obowiązki człowieka i obywatela, zasady ogólne wolności, prawa osobiste, wolności i prawa polityczne, wolności i prawa ekonomiczne, socjalne i kulturalne, środki ochrony wolności i praw ...

  6. Podczas pobytu za granicą obywatel polski ma prawo do opieki ze strony Rzeczypospolitej Polskiej. Art. 37. Kto znajduje się pod władzą Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności i praw zapewnionych w Konstytucji. Wyjątki od tej zasady, odnoszące się do cudzoziemców, określa ustawa. Wolności i prawa osobiste Art. 38.

  7. Konstytucja marcowa ( Ustawa z dnia 17 marca 1921 roku Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej [2]) – ustawa zasadnicza uchwalona przez Sejm Ustawodawczy, opublikowana 1 czerwca 1921. Mimo uchwalenia w 1921 roku wiele jej postanowień weszło w życie dopiero po wyborach do parlamentu w 1922 roku i wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej.